Australian open: Ana ispala u trećem kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na Australijan Openu u trećem kolu, porazom od Amerikanke Medison Kiz.

Kizova je do trijumfa došla posle preokreta sa 4:6, 6:4, 6:4, posle dva sata i 20 minuta igre.

Amerikanku u borbi za četvrtfinale igraće sa boljom iz susreta između njene sunarodnice Varvare Lepčenko i Šuai Žang iz Kine.

Duel srpske i američke teniserke obeležio je i detalj iz drugog seta, kada je Anin trener Najdžel Sirs pao niz stepenice, a meč je potom bio prekinut skoro sat vremena.

Do tog trenutka, Ana je kontrolisala meč, bila je sigurna u prvom setu koji je osvojila rezultatom 6:4 i vodila je sa 1:0 u drugom. Kada je meč nastavljen, srpska teniserka je bila bolja u prvim trenucima, ali je brzo posustala, a Kizova je preuzela inicijativu i osvojila drugi set.

Na trenutke je izgledalo da Ivanovićeva može da se izvuče i dođe do trijumfa, pošto je u trećem setu prva došla do brejka. Ana je vodila sa 3:0, ali je od tada Amerikanka preuzela kontrolu i nije joj dozvolila da se vrati u meč. Srpska teniserka je spasla prve dve meč lopte, ali kod treće nije imala šanse.