Boston Seltiksi u finalu Istoka NBA plej-ofa!

Košarkaši Boston Seltiksa savladali su Vašington Vizardse 115:105 i sa 4-3 u seriji plasirali se u finale Istoka NBA plej-ofa.

Seltiksi su meč prelomili u poslednjih nekoliko minuta, nakon što su ispustili 13 poena prednosti, pri rezultatu 101:97 prave seriju 9:3 i stavljaju tačku na duel.

Ključni faktor u igri Bostona bio je šut za tri poena, osam od 11 trojki Seltiksi su postigli u drugom poluvremenu utakmice, kao i nastup rezervista (48-5).
Seltiksi će u finalu Istoka igrati sa Klivlend Kavalirsima, prvi meč je na programu 18. maja, drugi dva dana kasnije takođe u Bostonu, a potom se igraju dva u Klivlendu 22. i 24.