“Đavolima” trofej Lige Evrope i plasman u Ligu šampiona!

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Ajaks rezultatom 2:0 u finalu Lige Evrope i tako ostvarili direktan plasman u Ligu šampiona naredne godine.

Murinjo je taktički odradio sjajan posao i još jednom pokazao da zna kako se osvajaju trofeji.

Ajaks je načet u 18. minutu kada je Felaini dodao loptu do Pogbe koji je sa ivice kaznenog prostora rivala šutirao, lopta je kačila defanzivca Ajaksa i prevarila golmana Onanu za 1:0.

Ajaks je krenuo nešto ofanzivnije, ali bez prave ideje, pa je to olakšalo Mančesteru posao u defanzivi.

Jednostavno, koristili su svoje iksustvo i bolju fizičku pripremljenost, dobijali gotovo sve vazdušne duele, ekipe Pitera Bosa nije uspela ozbiljnije da pripreti Romeru.

Otišlo se na odmor sa 1:0 za Mančester, a nakon samo tri minuta igre u nastavku, “Crveni Đavoli” dolaze do novog gola.

Felaini je opet kreirao akciju, koju je odbrana izblokirala i lopta je završila u korneru. Mata je centrirao, najbolje je skočio Smoling, a nakon toga sjajnim potezom Mihtarijan je smestio loptu u mrežu za 2:0.

U tom momentu bilo je sve gotovo, jer je Ajaks nastavio u drugom poluvremenu, tamo gde je stao u prvom.

Nikakvih rešenja nije bilo u napadu, a “Kopljanici” nisu ličili na onaj tim koji je došao do finala Lige Evrope.

Mančester je ovom pobedom osvojio i poslednji evropski pehar koji mu je nedostajao u vitrinama, a Murinjo je osvojio svoj četvrti evropski trofej u karijeri.