Delfini potopili Barakude na startu EP u vaterpolu

Srbija je potpuno dominirala pred punom ’Kombank arenom’ i potvrdila da je najveći favorit za osvajanje još jedne medalje.

U reprizi finala Svetskog šampionata u kojem su slavili sa 11:4, ’Delfini’ su bili još ubedljiviji i zapadnom susedu nisu dali ni najmanju nadu da mogu do povoljnog rezultata.

Iako su gosti poveli već u prvom napadu, već do kraja prve četvrtine na semaforu je pisalo 3:1 za Srbiju. Prednost je konstantno rasla, a Hrvati su bili potpuno nemoćni na oba kraja bazena. Dušan Mandić pokrenuo je tim evrogolovima u prvom, da bi Andrija Prlainović dotukao velikog rivala.

Pokušavali su hrvatski vaterpolisti da se vrate golovima Bušljea i Lončara, ali je Srbija svaki put imala adekvatan odgovor i sa čak četiri gola prednosti otišla na odmor.Naš tim se nije zaustavljao, razigrali su se i rezervisti Nikić, Ćuk i Mitrović, koju su stigli i da naprave egzibiciju za velikih 11:3 dva minuta pre kraja treće četvrtine.

Šetka je drugim golom prekinuo seriju Srbije od šest pogodaka zaredom, ali je Gocić vratio novih “+6”. Najveća prednost Srbije iznosila je devet razlike sredinom poslednje deonice(13:4), ali je ekipa Ivice Tucaka na kraju ublažila poraz, šesti u poslednjih sedam duela ’Delfinima’.

Dva velika rivala odigrala su 27. međusobni susret – Srbija je zabeležila 17. pobedu, Hrvati su slavili osam puta, uz dva remija. Na Evropskim prvenstvima izabranici Dejana Savića sada imaju pet trijumfa, tri više od suseda.

Upravo su spomenuti Mandić i Prlainović na kraju bili najefikasniji sa po tri pogotka, dok je Stefan Mitrović postigao dva. Upisali su se još Sava Ranđelović, Živko Gocić, Miloš Ćuk, Slobodan Nikić i Nikola Jakšić.

Kod Hrvata Šetka je postigao dva gola, a po jedan su dali Petković, Lončar, Pavlović i Bušlje.

U okviru ove grupe Francuska je ranije danas savladala Maltu 17:7, što je i očekivani rezultat, dok je Španija u grupi A pobedila Slovačku 13:4, a Crna Gora je bila bolja od Holandije 13:6.

Srbija će naredni meč na Evropskom prvenstvu odigrati u utorak od 20.15 protiv Malte, a Hrvatska će se sastati sa Francuskom.