Đoković poslao Granoljersa kući

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Špancem Marselom Granoljersom sa 6:3, 6:4, 6:2, posle dva časa i 27 minuta igre.

Konačan rezultat je na najbolji mogući način odslikao odnos snaga na terenu, ali u igri našeg najboljeg tenisera ipak je viđeno dosta oscilacija. Na svu sreću one nisu skupo koštale Đokovića, ali ako se zna da je ovo tek prvo kolo onda je i bolje što je tako bilo. Forma će uz novog trenera Andre Agasija sigurno ići uzbrdo i možemo da budemo optimisti pred naredna iskušenja.

Za meč Đokovića u duelu sa Granoljersom viđeno je neuobičajeno mnogo brejkova, potencijalnih brejk poena i sigurno da na otvaranju Rolan Garosa to niko nije očekivao.

Srbin je svaki od tri seta je otvarao brejkom, ali je suviše lako dozvoljavao Špancu da mu brzo uzvrati i vrati se u igru. Posebno je zabrinjavajući bio treći set u kojem je od osam gemova viđeno čak šest brejkova i još nekoliko propuštenih šansi na obe strane.

Najvažnije po Đokovića je da je slavio sa maksimalnim rezultatom, četvrti put u nizu nije dozvolio Granoljersu da osvoji nijedan set, te napravio važan korak na startu odbrane Rolan Garosa.

Đokovića u narednom kolu očekuje duel sa Žoaom Souzom.