Evroliga: Zvezda ponovo omanula u Istanbulu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su sa 69:66 na gostovanju Darušafaki u okviru šestog kola Top16 faze Evrolige.

Zvezda je tako doživela treći poraz u drugoj fazi elitnog takmičenja i to posle niza od tri trijumfa, pa je sada četvrta na tabeli grupe E, dok je turski klub upisao tek prvi trijumf.

‘Crveno-belima’ je to treći poraz u Istanbulu ove sezone, pošto su prethodno izgubili od Fenerbahčea u grupnoj fazi i Anadolu Efesa na startu Top16 faze.

Darušafaka i Crvena zvezda su odigrale zanimljivu utakmicu, ne toliko atraktivnu, u kojoj nijedan tim nije imao veću prednost od šest poena, a na kraju je presudila trojka Endera Arslana minut pre kraja susreta. Prethodno je Majk Cirbes promašio oba slobodna bacanja, a domaći tim je pre trojke upisao tri ofanzivna skoka.

Obe ekipe su napravile veliki broj grešaka, imale su izuzetno loš šut, ali su domaći košarkaši bili bolje koncentrisani u samom finišu. Zvezda je imala priliku da utakmicu uvede u produžetak, ali su posle loše organizacije napada, Branko Lazić i Stefan Jović imali promašaje za tri poena u poslednjim trenucima susreta.

Utakmicu je obeležio i veliki broj slobodnih bacanja, ali u korist Darušafake, pošto su se igrači turskog kluba čak 32 puta našli na liniji penala, naspram samo 13 ‘crveno-belih’. Sudije su u prvom poluvremenu na tom polju imale nešto oštriji kriterijum, ali su u nastavku malo promenili kriterijum, ali to nije uticalo na krajnji rezultat.

Najefikasniji među izabranicima Dejana Radonjića bio je Tarens Kinzi sa 16 poena, a dvocifreni učinak imao je još samo Vladimir Štimac, sa 11 poena i deset skokova. Majk Cirbes je utakmicu završio sa osam poena i šest skokova, dok su po šest poena dodali Nemanja Dangubić, Marko Simonović i Stefan Jović, koji je upisao i šest asistencija.

Na drugoj strani, Semih Erden je imao 14 poena i šest skokova, Mehmet Jagmur je dodao deset poena, isto kao i junak pobede Ender Arslan.

Naredna utakmica u Evroligi košarkaše Crvene zvezde čeka sledećeg četvrtka, kada u dvorani “Pionir” dočekuju Cedevitu.