Evropska Zvezda održala lekciju Cedeviti i stigla do meč lopte!

Izgleda da Zvezdinim košarkašima mečevi u ABA ligi dođu kao trening mečevi, pa čak i ako je u pitanju finalna serija plej-ofa, pa čak i ako se igra dan za danom. To se potvrdilo i večeras, u drugoj utakmici finala plej-ofa, koju je Crvena zvezda mts dobila lako i ubedljivo, rezultatom za vođstvo od 2:0 u seriji, pa im još samo jedan trijumf nedostaje do odbrane šampionskog prstena.

Prvo poluvreme utakmice donelo nam je potpunu dominaciju Zvezde, pa ne čudi rezultat od 57-34. Iako je Cedevita meč započela pojačana sjajnim Boutrajtom, nisu mogli ni da priprete raspoloženoj Zvezdi. Gudurić je trojkom sa deset metara u poslednjoj sekundi prve četvrtine napravio haos na tribinama, a zatim se krajem druge četvrtine razigrao i kapiten Luka Mitrović, pa je publika bila u transu. Mitrović je vezao dve trojke kojima se Zvezda odlepila na ubedljivih 14 poena razlike – 39:25. Ali, tu se Zvezdin šou tajm nije zaustavio, pa su crveno-beli do kraja prvog poluvremena stigli i do ”plus 20” – 51:31. Najefikasniji u Zvezdi posle prve dve četvrtine Luka Mitrović sa 11, kao i Dangubić i Dženkins sa po 10 poena.

Bilo je jasno već na poluvremenu da će Zvezda dobiti i ovaj meč, a stvari za Zagrepčane postale su još gore kada se tokom treće četvrtine ponovo povredio Rajan Boutrajt. Za njega je po svemu sudeći završena ova finalna serija, a njegovi saigrači su do kraja večerašnjeg meča pokušali da ”što skuplje prodaju kožu”. Oni su tokom poslednje deonice uspeli da smanje Zvezdinu prednost na 11 poena razlike – 77:66, ali sve njihove nade u eventualni preokret ugasio je Nejt Volters svojom trojkom. U finišu meča ovacije je zaslužio i Branko Lazić svojim spektakularnim potezima u defanzivi – blokadama, skokovima…

U Zvezdi su najefikasniji bili Dženkins i Volters su sa po 14 poena, a Dangubić je postigao 12. Goste je predvodio Bilan sa 12, a Boutrajt je upisao 10 poena.