Futsal: Pobeda Srbije na startu

Futsal reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu jubilarnog 10. Evropskog prvenstva koje se održava u Beogradu.

Na startu turnira ekipa Aleksandra Kovačevića je pred 11.200 gledalaca u Kombank areni do pobede došla posle preokreta protiv Slovenije i slavila je sa 5:1 (1:1).

Gosti iz Slovenije dobro su počeli i poveli su u trećem minuut golom Osredkara, ali je Srbija do poluvremena uspela da izjednači golom Janjića u 14. minutu sa penala.

U nastavku je kvalitet ipak došao do izražaja. Kocić je doneo preokret u 21. minutu, isti igrač pogodio je i u 30. minutu, a golove za Srbiju su još postigli Rajčević u 27. i Pršić u 34. minutu.

Srbija je određenih problema sa rivalom imala samo u prvom poluvremenu, odnosno dok nije načela mrežu golmana Slovenije. U nastavku je sve bilo lakše, Srbija je na kraju ostvarila i ubedljivu pobedu i najavila borbu za visok plasman na ovom turniru.

U drugom kolu A grupe Srbija se u subotu od 21h sastaje sa selekcijom Portugala. Ukoliko Portugal u četvrtak savladala Sloveniju, reprezentacija Srbije će obezbediti plasman u četvrtfinale već tada.