Juventus odigrao doktorski, Barselona se opet pošteno izblamirala!

U okviru četvrtfinala Lige šampiona sastali su se danas u Torinu Juventus i Barselona u meču koji je trebalo da bude neizvestan, ali je neizvesnost izostala pošto je domaćin slavio sa veoma ubedljivih 3:0 (2:0). Alegri je donekle iznenadio svog protivnika Luis Enrikea na drugoj strani, pošto je izveo veoma ofanzivan sastav danas, sa Mandžukićem, Iguainom, Dibalom i Kvadradom sa ofanzivnim zadacima.

Juventus je poveo već u 7. minutu sjajnim pogotkom Dibale! Barsa se malo trgla nakon toga, imali su loptu u svom posedu, a u 21. minutu fantastična prilika i neverovatan pas Lea Mesija. Kroz čitavu odbranu je poslao loptu ka Iniesti koji je izašao 1 na 1 sa Bufonom. Plasirao je loptu u suprotan ugao, mislili smo da će pogoditi jer je ugao bio nebranjen… Barem smo mi mislili da je nebranjen. Dao je Bufon ovom odbranom vetar u leđa svojim saigračima, a već nakon minut gol u mreži Ter Štegena!

Argentinac Dibala je opet bio u centru pažnje, uputio je odličan udarac sa kaznenog prostora i pogodio sam ugao gola golmana Barselone za 2:0 i erupciju na tribinama stadiona u Torinu. Gledali smo defanzivno doktorski rad fudbalera Juventusa sredinom drugog poluvremena, Barselona nije mogla da priđe golu, a na drugoj strani je Iguain promašio dobru priliku kada je Štegen odbranio njegov udarac. Samo minut kasnije, 3:0. Bio je korner za Juventus, izveo ga je Pjanić, a najviši u skoku je bio Kjelini koji pogađa sam ugao gola gostiju za ubedljivu prednost.