Kraj za Lajovića u Istanbulu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u drugom kolu turnira u Istanbulu od Žeremija Šardija 2-1, 6:4, 6:7 (3), 2:6.

Lajović posle pobede nad Džonom Milmanom pokazao oscilacije u duelu protiv Francuza što je Šardi iskoristio i preokrenuo.

Lajović je dobio prvi set zahvaljujući brejkovima u petom i sedmom gemu kada je od 2:2 stigao do 5:2. Šardi je oduzeo jedan servis srpskog igraču, ali je Duci priveo set kraju u svoju korist.

Usledio je deo igre kada su igrači razmenili po dva brejka do 3:2 za Šardija, a onda u nastavku Francuz ipak dolazi do izjednačenja ubedljivim taj brejkom.

On je i pre toga imao šansu na 5:4 i servisu Lajovića brejk i set loptu, ali se tada Duci izvukao.

Šardi je praktično bez izgubljenog poena otišao do 4:0 u trećem delu igre. Lajović je tada i definitivno bio potučen i Šardi je iskoristio treću meč loptu i otišao dalje.

Francuski teniser će se u narednom kolu sastati sa boljim iz meča Tomasa Fabijana i Damira Džumhura.lajovic