Monako na svom putu samleo i “Milionere”

Nakon napada juče u Dortmundu, meč između domaće Borusije I gostujućeg Monaka, u okviru prvog kola četvrtfinala Lige šampiona, odigran je večeras, a Monako je ponovo napravio veliko iznenađenje I savladao favorizovanog domaćina rezultatom 3:2.

Već nakon nekoliko minuta, sjajan pas ka Mbapeu, on pada u šesnaestercu Borusije, a sudija pokazuje naravno na belu tačku. Fabijano je preuzeo odgovornost u 17. minutu, ali je promašio čitav gol, pa je rezultat ostao nepromenjen. Ipak, ne dugo…

Nakon jedne kontre Monaka Mbape u 19. minutu postiže gol za goste, i donosi važnu prednost Francuzima. Sledi nekoliko minuta igre na sredini terena, istina intezivne igre, a onda je u 35. minutu nakon jednog centaršuta Bender poslao loptom glavom u svoju mrežu.

U drugom poluvremenu, Borusija je zaigrala nešto angažovanije, pa kao rezultat takve igre dolazi i gol koji postiže Dembele u 57. minutu utakmice. Sledi totalna ofanziva “Milionera”, ali i greška odbrane Borusije, nakon koje Mbape lako postiže goli dovodi svoj tim u vođstvo od 3:1.

Konačan rezultat postiže Kagava, u 84. minutu, i na taj način ipak unosi dozu neizvesnosti pred revanš meč ova dva tima.