Ronaldo na atomski pogon zagospodario Minhenom!

U pravom derbiju večeri Real Madrid je u Minhenu na kraju ipak uspeo da savlada ekipu Bajerna, rezultatom 2:1, i na taj način stekne značajnu prednost pred revanš u Minhenu. Atletiko iz Madrida je savladao Lester rezultatom 1:0, ali daleko od toga da Englezi nemaju čemu da se nadaju pred revanš.

Bajern iz Minhena je tokom prvog poluvremena bio jedina ekipa na terenu „Alijanz Arene“, a da je Vidal bio malo prisebniji, večeras bismo verovatno razgovarali o njihovoj pobedi. Ipak, Bajern je u prednost došao u 25. minutu upravo preko Vidala, nakon što ga je Alkantara sjajno uposlio.

Ipak, samo nekoliko trenutaka posle odlaska odmor, nakon jednog šuta lopta čini se u grudi pogađa igrača Reala, sudija pokazuje na belu tačku, ali Vidal u ovom trenutku jednostavno nije bio dovoljno priseban pa loptu šalje daleko od gola protivnika.

U drugom poluvremenu potpuni preokret u režiji Kristijana Ronalda. Prvo je u 47. minutu izjednačio rezultat nakon sjajne asistencije Karvahala, a onda u 77. minutu postavio i konačan rezultat meča nakon pasa Asensija.

Vredi istaći i da je Bajern od 61. minuta igrao sa igračem manje na terenu, nakon što je drugi žuti karton dobio Martinez.

U drugom meču večeri na „Visente Kalderonu“, Atletiko Madrid je pobedio, ali ne onoliko ubedljivo koliko su očekivali navijači ovog kluba, pa Lester ima šanse pred revanš jer je rezultat 1:0 za Madriđane. Jedini gol na meču postigao je Antoan Grizman u 28. minutu utakmice.