ŠOK U MAKEDONIJI: Budućnost izgubila od najgorih u ligi

Košarkaši Karpoša iz Skoplja su na svom terenu priredili prvorazrednu senzaciju, savladali jednog od lidera ABA lige, podgoričku Budućnost sa 77:71 (18:25, 25:8, 21:23, 13:15).

Podgoričanima je ovo bio prvi poraz u sezonu, a šokirala ih je najgora ekipa u prvenstva, koja do devetog kola nije imala nijednu pobedu, pa je upisala istorijski trijumf u ABA ligi.

Podgoričani su sredinom prvog poluvremena imali deset poena prednosti (25:15). Ali, domaćin je u nastavku napravio preokret i poveo 41:30. Ekipa iz Skoplja je do nogu potukla goste u drugoj deonici koju je dobila sa 25:8. Budućnost je tri minuta pre kraja prišla na 74:71, ali je prokockala šansu da preokretom ipak izbegne bruku.

Bivši reprezentativac Srbije Dragan Labović bio je najefikasniji kod pobedničke ekipe sa 18 poena, a jedan manje ubacio je Dragan Zeković. Kendrik Peri dodao je devet poena i osam asistencija.

U timu Budućnosti najbolji strelac bio je Bojan Subotić sa 20 poena i 11 skokova, dok je 14 dodao Markus Vilijams, a Suad Šehović 12 poena.