SRČANA SRBIJA: Ratnički do boda u Velsu!

U poslednjoj utakmici četvrtog kola kvalifikacione Grupe D, reprezentacije Velsa i Srbije igrale su nerešeno, 1:1 večeras u Kardifu.

Početak meča bio je prilično miran, uvodno ”ispitivanje snaga” trajalo je nekih 15 minuta, a onda je naša reprezentacija počela da preuzima inicijativu i kako je vreme odmicalo, postajala sve konkretnija.

Prvu pravu priliku za naš tim imao je kapiten Branislav Ivanović koji je u 18. minutu posle kornera sa leve strane odlično šutirao glavom, ali je Tejlor sa gol linije spasao mrežu domaćih.

Par minuta kasnije, videli smo i solidan pokušaj Filipa Kostića sa ivice kaznenog prostora, kao i opasan napad po desnoj strani preko Rukavine, ali njegov centaršut je pokvario prethodni utisak.

I, kada se činilo da je Srbija bliža vođstvu, dogodio se veliki kiks Matije Nastasića na našoj polovini, koji su Velšani umeli da kazne.

Srpski defanzivac je bio neoprezan na levoj strani terena ispred našeg kaznenog prostora, Robson Kanu mu je oduzeo loptu i ekspresno je prosledio u sredinu ka Bejlu koji sa nekih 17 metara šutira po sredini, a Stojković je nemoćan – 1:0 za domaći tim.

Samo par minuta kasnije, Velšani su izveli najbolju akciju od početka meča, šutirao je Robson Kanu, ali lopta je završila tik pored leve stative našeg gola.

A atmosfera i na terenu i na tribinama podgrejana je posle oštrog starta Tejlora na Dušanu Tadiću. Defanzivac Velšana je visoko podigao nogu i kopačkom udario po nosu našeg najboljeg igrača koji je obliven krvlju napustio teren na nekoliko minuta koliko mu se ukazivala pomoć.

Ono što nas je razočaralo u tim trenucima jeste ponašanje Bejla koji je protestovao kod sudije Maljenka i zaradio žuti karton, kao i domaća publika koja je zvižducima ispratila povređenog Tadića.

Do kraja prvog poluvremena nije više bilo većih prilika za golove, baš kao i u većem delu drugog.

Velšani su uspeli da ”umrtve” igru, umešno su čuvali minimalno vođstvo, dok naši ”Orlovi” nisu imali prava rešenja za njihovu odbranu.

Tadićevi centaršutevi više nisu bili precizni kao u prethodnim mečevima, Mitrović je bio ”odsečen” u napadu, ni Kostić nije bio prevelika pretnja po levoj strani, pa ga je selektor Muslin zamenio Kataijem sredinom drugog poluvremena.

I tek u 79. minutu dve obećavajuće akcije našeg tima. Najpre preko Obradovića po levoj strani, a onda minut kasnije i preko Rukavine na desnoj, ali njihovi centaršutevi nisu bili dovoljno precizni, Mitrović nije uspevao da te lopte prosledi u mrežu.

I opet kada je izgledalo da kontrolišemo situaciju, usledila je stativa Gareta Bejla, posle akcije Remzija, imali smo mnogo sreće tada, ali samo minut kasnije, u 86. minutu Srbija uspeva da izjednači!

Ponovo je lopta bila na desnoj strani terena, ali ovoga puta Rukavina je idealno centrirao za Mitrovića, koji udarcem glavom šalje loptu u desni ugao Henesijevog gola. Ona se od stative odbila u mrežu – 1:1!

Odmah potom je atmosfera na terenu ponovo uzavrela, došlo je do koškanja igrača dva tima, a naš golman Stojković je kažnjen žutim kartonom, baš kao i Katai nešto kasnije, pa vezista Alavesa neće moći da nastupi u sledećoj utakmici.

Ipak, ostalo je do kraja 1:1, pa je Srbija sada na drugom mestu na tabeli Grupe D, sa osam bodova, dva manje od vodeće Irske.